Podsumowanie sezonu ANIME – JESIEŃ 2012

aim

Wiemy, że trochę za wcześnie na podsumowanie, można powiedzieć, że jesteśmy na półmetku, jednak chcielibyśmy zestawić listę anime sezonu jesiennego 2012 wraz z naszymi odczuciami na ich temat. Postaramy się zaproponować Wam co warto oglądać, które serie są w czasie wzlotu, a które upadają.

(['_trackEvent','outbound-article','http://img402.imageshack.us']);">Lista Anime2012

Po wielu przemyśleniach, konfrontacji naszych gustów oraz obiektywnych ocen, mogę przyznać, iż na polecenie na pewno zasługuje MAGI oraz Code: Breaker. Według mnie, to jedyne anime, które w tym sezonie wciąż nabierają tempa. Zaskakują z odcinka na odcinek. Akcja rozwija się, zostaje nam przedstawiony zlepek cieszących oko scen i postaci.

Zwolniły natomiast bardzo takie anime, jak Zetsuen No Tempest, czy seria K, które zapowiadały się wyśmienicie, jednak podczas oglądania możemy spokojnie stwierdzić, iż nie zachwycają, jednak na przyzwoitym poziomie.
Btoom! Całkowicie straciło na wartości, odcinki są zbyt przewlekłe, a od około 4.-5., przestajemy rozumieć co tak naprawdę to anime miało nam przekazać.

Jeśli chodzi o Girls Und Panzer… sama nazwa mówi wszystko, więc jeśli macie trochę wolnego czasu i chcecie aby Wasz mózg odpoczął od trudniejszych anime z przesłaniem, to polecam gorąco. Takie serie oczywiście również są potrzebne, jednak ich priorytet pozostawiam Wam do prywatnej oceny.

Psycho Pass, jak już pisaliśmy, według naszej redakcji jest dla wybranych fanów. Jeśli interesuje Was cyber punk, zapraszam do przeczytania naszej recenzji i upewnienia się, iż jest to anime dla Was.

Zostają jeszcze kontynuacje serii , takie jak gintama czy Initial D, nie musimy opisywać ich raczej opisywać, bo chyba nikt nie będzie zaczynał oglądać całych serii od końca.

Podsumowując

Po wnikliwych przemyśleniach i godzinach spędzonych na oglądaniu anime, szczerze i z czystym sumieniem polecamy:
- Zetsuen no Tempest
- Magi
- Code: Breaker
- K

~Kamil

Dodaj komentarz